PONDĚLÍ 30. LEDNA

  

Kulturní akce POD HLADINOU, má za cíl na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka zvednout povědomí i o studentech, kteří kromě sportovních výkonů, věnují svůj čas i nějaké umělecké tvorbě, ať už je to cokoliv.

 

 

 

 

 

 

S nápadem na tuto akci, tento projekt, přišla prvotně paní učitelka Kamila Novotná, které tímto směřuje velký dík.

Celý nápad stojí na tom, že na Sportovním gymnáziu Ludvíka Daňka v Brně hraje prim sport, naprosto logicky, to se nikdy nezmění, proč by také mělo? Pod tou hladinou všech těch výborných sportovců se však možná až v mnohých případech nenápadně skrývá něco, co bylo až doteď víceméně přehlíženo, což je hrozná škoda.

 

JAKUB CIGL
BÁSNĚ, GRAFIKA, KREATIVNÍ ČINNOST

Nemám nějaké cíle něčeho dosáhnout. Podle mě je nějaké měřítko úspěchu obrovská “blbost”. Nejdůležitější je, když člověka něco naplňuje a baví, na ostatním absolutně nezáleží. Já prostě dělám to, co mě baví a co jednoduše chci dělat. Proč píšu? Protože mě to baví, ne abych někomu slepě něco dokazoval. Jak píšu? Tak jak chci já, tak, jak se mi to nejvíc líbí. Nedávám si limity, když chci tvořit, tvořím. Čím se v životě řídím? Asi heslem “Tohle je život, a nic víc už nebude”.

TOMÁŠ MUSIL
MALBA

Význam to má asi ten, že jsem to většinou nedělal pro sebe, ale jako radost pro ostatní. Co mě na tom nejvíc baví je asi to, když člověk udělá z ničeho něco a ještě lepší, když dá papíru “život” a hlavně, že se to líbí ostatním.

SABINA POLÁŠKOVA
HRA NA UKULELE

Na kytaru hraji, protože už od mala mám skvělý vztah k hudbě. Ve 3 letech jsem začla hrát na zobcovou flétnu, se kterou jsem přestala a začala hrát na příčnou flétnu. V 11 letech jsem se rozhodla, ze bych chtěla zkusit hrát na kytaru, která mě baví doteď asi nejvíc. Ve 13 letech jsem si zakoupila ukulele a učila jsem se sama. Od té doby doma pořád zpívám a sama se doprovázím.

JAKUB HARTL
HRA NA KYTARU

Hraní na kytaru mi dává smysl života, radost a náboj.

SILVIE POLÁŠKOVÁ
HRA NA PŘÍČNOU FLÉTNU

Na flétnu jsem začala hrát když mi bylo 5 let, měla jsem podezření na zápal plic, tak nám doktorka doporučila hrát na flétnu. Hraní mě opravdu bavilo a tak jsem začala chodit i do hudební školy. Je to pro mě odreagování od sportu, nemusím na nic myslet a užívám si každou písničku. S hraním jsem bohužel po 12ti letech působení v hudební škole, školním orchestru a kapele musela nechat z důvodu házené. Dvě činnosti naráz dělat na plno jednoduše nejde. Každodenně necvičím už druhým rokem a hudba mi nyní přináší radost a odpočinek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A DALŠÍ SKVĚLÍ A KREATIVNÍ LIDÉ

 

 

 

AKCI POŘÁDAJÍ
JAKUB CIGL & JAKUB HARTL

 

S NÁPADEM PŘIŠLA
KAMILA NOVOTNÁ

 

PODĚKOVÁNÍ
RADEK KLIMEŠ ZA MOŽNOST USKUTEČNĚNÍ AKCE
ADÉLA KOLKOVÁ ZA FOTKY + PŘEKVAPENÍ

KAMILA NOVOTNÁ ZA SKVĚLÝ NÁPAD