Koráb není další z veselých knížek o tom, jaký svět prostě není. Je o zklamání, o tom, že život prostě zklamání přináší a že nejlepší cestou je postavit se jim a pořád, neustále a bez ohlížení se zpět, hledat své štěstí. Ne všechna zklamání ovšem člověk potká, za některá si může sám. O tom je Koráb.

počet stran: 182
ilustrace: Tomáš Musil

Přes půl roku se tvořila tato věc, o které moc lidí nevědělo. Zpočátku to nevypadalo, že by se to mohlo dostat tam, kam se to dostalo, ale v tom je život neskutečný, že nějak formuje lidské myšlenky, které pak člověka nutí průběžně měnit pohled na svět.

Není to veselý naivní příběh vypovídající o tom, že jeho autor se nejspíš zbláznil, toho už bylo dost. Koráb je o tom, že ne všechno na světě je radost a barvy duhy. Ne všechno vyjde tak, jak by člověk chtěl. Život prostě není fér a dost často jen bere a bolí. Pokud má však člověk to štěstí, a najde něco, co mu uvízne v srdci, nikdy na tu věc nesmí nechat dopustit, nikdy….Koráb.

 

 

Koráb je úplný opak toho, co jsem psal dřív. Je to svěží vítr do plachet, který je mi teď tak nějak vlastní. Omlouvám se těm, kterým se to třeba nebude líbit, ale takový teď jsem, tak teď píšu a čekat ode mě něco jiného je naivní.